BezpiecznaCiaza112023

Soczewki kontaktowe a poród ?

13 lata 8 miesiąc temu #29464 przez _aga86_
Joanna nie mam pojecia- musisz pogadac o tym z lekarzem. Ale wydaje mi sie, ze raczej nie mozna przy samym parciu. Wogole przy niektorych wadach wzroku trzeba zrobic cesarke, ale przy jakiej wadzie nie wiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29533 przez Moniq
po pierwsze musisz skontrolować się u okulisty, żeby zobaczył czy nie dzieje sie nic złego z rogówką i siatkówką- czy nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego
a po drugie, musisz zdjąć soczewki do porodu(ja też noszę soczewki, mam -4,5 na oba oczy i rodziłam w okularach a dokładniej bez, bo nie były mi do niczego potrzebne)
nie powinno się ich mieć w czasie parcia, a w razie cesarki musiałabyś pamiętać o ich zdjęciu a może nie być na to czasu, dlatego jadąc do porodu powinnaś zdjąć soczewki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29540 przez ilona
Dziewczyna, która ze mną leżała na sali po porodzie nosiła soczewki (-9 i _7) :)miała cesarkę właśnie ze względu na tak dużą wadę i musiała zdjąć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29547 przez Joanna-Rona
Dzięki :)

Umówiłam sie dzisiaj do okulisty na wtorek. Nie powiem, żeby mnie to pocieszyło nie lubie okularów nie mówiąc o tym, że musze je kupić bo nawet nie mam. Tak podejrzewałam, że raczej nie można mieć soczewek :(

A z siatkówką i naczyniówką słyszałam, że nie raz nie zależnie od wady (bo można mieć nawet małą) okulista może zakwalifikować do cesarki. A wiecie, że lekarka ze szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie powiedziała mi ostatnio (naszczęscie tam nie rodzę) że oni nie wykonują cesarek ze wzglegu na wadę wzroku nawet jak jest odklejenie siatkówki...Matko a to przecież może doprowadzic do ślepoty. I takie nieszczęsne dziewczyny z porodwki potem pewnie prosto na okulistykę jadą paranoja!

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29577 przez Moniq
naprawdę???? to masakra!!! ale to jest chyba niezgodne z prawem, myślę że po odmowie cesarki można by pozwać szpital do sądu i się wygra; a może trzeba ich przed cesarką straszyć???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29592 przez kaśku
to wlasnie podobnie było u Alicji tysiąc z wadą wzroku. tylko ze tam wzrok moglo uratowac tylko usuniecie ciazy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29636 przez Moniq
dla mnie nic nie usprawiedliwia aborcji, bo uważam że to morderstwo: trzeba było myśleć przed a nie po

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30606 przez sloneczko
ja nosilam cala ciaze soczewki, a na porod juz na wyjazd do spitala zmienilam na ogolarach, a co najsmieszniejsze do konca w nich bylam, nawet na chwile nie zdjelam, bo ciagla mialam to w glowie ze jak mala urodze to nie zobacze jej ;) tylko bede musiala najpierw okularow szukach ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30687 przez Joanna-Rona
Rozmawiałam ostatnio z Panią okulistką i powiedziała mi że jeśli mam soczewki przepuszczające powietrze to mogę w mich być aż do końca. Ryzykuje tylko królicze oczy, które moga pojawić sie częściej niż bez soczewek. Natomiast bezwzględnym wskazaniem do zdjęcia soczewek jest cesarskie cięcie i ewentualne zalecenie położnika :)

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31018 przez Moniq
no taak, tylko jeśli jest zlecane cięcie nagłe czyli dla ratowania Ciebie lub/i dziecka, to nie ma czasu na zdejmowanie soczewek a często nawet się o tym nie pamięta

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31059 przez Joanna-Rona
Tak pewnie nie ma czasu wtedy na nic, ale ja chyba zaryzykuje bo sam poród jest strsem a jak dochodzi do tego dyskonfort okularów (przynajmmiej ja naprawdę mam z tym problem) to chyba bym tam jeszcze bardziej panikowała. Wezmę pudełeczko wprawę w ściąganiu i zakładaniu soczewek mam dobrą nawet bez lustra. A same soczewki raczej jedne z lepszych na rynku no zobaczymy może nie będzie tak żle...Tylko się na mnie nie krzywcie ja naprawde mam jakąś niechęć do okularów :)

Całuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34187 przez bombel779
Hmmm,podczas ostatniej wizyty u gina pytałam o wadę wzroku,która kwalifikuje na cesarkę...sama ma na jedno oko -1,na drugie -1,25 i chciałabym rodzić naturalnie.
I o dziwo lekarz powiedział,że to co się mówi na temat wady wzroku i konieczności cięcia to jest bzdura.Że jego córka ma -10 dioptrii i 3razy rodziła naturalnie,teraz jest z 4-tym w ciąży i też zamierza rodzić siłami natury.
To w końcu jak to jest??? Gdzie,jak,...można się dowiedzieć prawdy na ten temat ????


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34237 przez Moniq
nie ważna jest wielkość wady ale jej rodzaj; sama krótko czy dalekowzroczność nie jest przeciwwskazaniem do porodu siłami natury tylko zaburzenia w obrębie rogówki lub siatkówki, np odklejanie się siatkówki, dlatego ważna jest kontrola okulistyczna w ciąży żeby sprawdzić co się dzieje z dnem oka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34241 przez bombel779
Ja ostatni raz byłam u okulisty w czerwcu,wtedy jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży,lekarz nic nie mówił o jakichkolwiek zaburzeniach siatkówki czy rogówki,czy w związku z tym nie muszę się martwić? Czy może w trakcie ciąży mogło się to zmienić i powinnam udać się na kontrolę??


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34243 przez Moniq
w ciąży powinnaś pójść na kontrolę, bo ciąża robi czasem dziwne rzeczy z naszymi oczami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl